Kiégtem segítség, a kiégés mítosz vagy népbetegség?

Kiégtem segítség, a kiégés mítosz vagy valóban népbetegség?
A kiégés létezik .Már nincs kedved munkába járni, vagy unod a vállalkozásod? Fáradt, fásult, ingerlékeny vagy? Már a hétvégékkel sem tudsz mit kezdeni? Ha igen, akkor a kiégés, angol szóval burnout ejtett rabságába, ahonnan némi segítséggel és lelki váltással ki lehet kerülni. Újabb tartalmas beszélgetős ismerkedő est. Olvasd el ITT is.
Kevesen tudják, vagy beszélnek róla, hogy nem csak a munka világában beszélhetünk kiégésről. A magánéletünkben szintén jelentkezhet a probléma. Esti program a beszélgetés nélküli sorozatmaraton. Vagy pszichológusok által egyre gyakrabban emlegetett „társas magány”, ami a kiégés egyfajta formája. De amikor családok esetén csak a szürke
hétköznapokat élik és már semmi nem teszi igazán boldoggá a családtagokat szintén egyfajta kiégésről beszélünk. Úgy érzik minden rendben, azt hiszik erről szól a család. Magánéletben gyakran nem ismerik fel a problémát. Kiégés programunk mindkét esetet elemzi. Ne számíts egy csapásra megoldásokra. Akik látogatták már klubprogramjainkat tudják, hogy tartalmas együttgondolkodásról szólnak programjaink. Nem tudományosan kívánjuk megmagyarázni mi a jó neked. Interaktív módon, vagy a munka világában oly divatos szóval workshop jelleggel „jól kitárgyaljuk” a kiégés ránk mért csapásait. Egy életviteli tanácsadó, coach, mint témavezető segíti a munkánkat.
Érdekességre, megértésre, tanulságok feltárására törekszünk. Vidám gyakorlatok, magyarázatok közben épül a barátság, a kapcsolati tőke. Az egymás segítésére való igény. Nem mélyedünk el spiritualitásba, „földhözragadtan” kísérlünk meg megoldásokat feltárni.
Kinek ajánljuk a kiégés kezelés programunkat?
A kiégés kezelés programunkat ajánljuk mindazoknak, akik kíváncsiak a burnout természetére, hátterére, és ennek megismerésével szeretnének megoldást találni, a melyeknek segítségével képesek lesznek a kiégés helyes, hatékony kezelésére. Ajánljuk azoknak, akik új ismeretségeket, barátságokat keresnek, akikkel megoszthatják problémáikat.
Mi a kiégés program célja?
A program célja, a résztvevők készségeinek fejlesztése, kezelése, megelőzés területén. A készségfejlesztés módszere, hogy a coach, a tréner témavezetőként a résztvevőket egyénileg segíti abban, hogy megtalálják azokat a készségeket, amelyeket fejleszteniük kell, és megfelelő iránymutatatást ad abban, hogy milyen módon lehet ezeket erősíteni.
Másodlagos célunk, ami lehet, hogy mára elsődlegessé vált
Össze akarjuk hozni, a hasonló problémákkal küzdő embereket. 8-10 óra a számítógép előtt. Magunkra zárjuk az ajtót. Soha nem érünk rá. Eltávolodtam barátaimtól. Eltávolodtam családomtól, gyerekeimtől. A munka mindig közbeszól. Okos telefonon lógok egész nap. Egyedül érzem magam. Nem vágyok senkire, mindenki hagyjon békén. Csak érjek már haza. Szociális tevékenységem kimerül a Facebookon. Ismerősek ezek a gondolatok? Úgy gondoljuk, olyan helyet kívánunk létrehozni, ahol tartalmasan tölthetsz időt. Ismerhetsz meg új embereket. Nem mellékesen meghívunk egy könnyű, hidegtálas ebédre, hogy teljes legyen a relax. Igyekszünk motivációs rendezvényként fellépni mindenki felé, aki nyitott a változásra.
Témakörök, amelyeket érinthetünk
A valóság elfogadása – a kiégés tünetek felismerése
Erőforrásgyűjtés – személyiség, hozzáállás
Az időtől való függetlenség – önbizonyosság
Tartós elégedettség, Stressz – Együttműködés
Helyzetelemzés – Szerepeink – munkahely, család, barátok
Célfelismerés – célmegközelítés, …és még sok egyéb, ami szóba kerülhet
Vélemény, hozzászólás?